Deklaracja Dostępności
Urząd Gminy Dygowo zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej http://ug.dygowo.pl
Data publikacji i aktualizacji
Data publikacji strony internetowej: 15 września 2020 r.
Data ostatniej istotnej aktualizacji: 01 grudnia 2020 r.
Status pod względem zgodności z ustawą
Strona internetowa jest zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Data sporządzenia Deklaracji i metoda oceny dostępności cyfrowej
Oświadczenie sporządzono dnia: 31 marca 2022r.. Deklarację sporządzono na podstawie :
- samoocenie dokonanej przez organ sektora publicznego,
- analizie przeprowadzonej przez wykonawcę strony,
- wykorzystaniu walidatorów WWW
- wykorzystaniu narzędzi do testowania ze zgodnością ze standardami WCAG 2.0 (Web Content Accessibility Guidelines 2.0)
Skróty klawiaturowe
Serwis nie jest wyposażony w skróty klawiaturowe, które mogły by wchodzić w konflikt z technologiami asystującymi (np. programy czytające), systemem lub aplikacjami użytkowników.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą kontaktową jest Sekretarz Gminy Dygowo.(sekretarz@dygowo.pl).Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu 608516283. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności.
- osobiście:
- w Urzędzie Gminy Dygowo
- ul. Kolejowa 1
- 78-113 Dygowo
- w godzinach pracy Urzędu
- telefonicznie:
- 94 35 84 194
- 94 35 84 195
- przez e-mail:
- przez ePUAP:
- Skrytka /gminadygowo/SkrytkaESP
Informacje na temat procedury
Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu,
opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu.
Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji. Podmiot publiczny
powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być
dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji.
W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu
dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności
cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej.
Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.
Strona internetowa Rzecznika Praw Obywatelskich: https://www.rpo.gov.pl/
Dostępność architektoniczna
- Dostępność wejścia do budynku.
- Budynek Urzędu Gminy Dygowo posiada bariery architektoniczne utrudniające poruszanie się po nim osobom niepełnosprawnym.
- Przed głównym wejściem znajduje się dzwonek do celu przywołania pracownika Urzędu Gminy Dygowo, który udziela wszelkiej pomocy osobie niepełnosprawnej.
- W celu wcześniejszego przygotowania wizyty w Urzędzie Gminy Dygowo uprzejmie prosimy o skontaktowanie się z pracownikiem tut. urzędu pod numerem telefonu 943584194,195 bądź za pomocą poczty elektronicznej pod adresem: ug@dygowo.pl
- Wejście do budynku głównego Urzędu Gminy Dygowo znajduje się od strony ul. Kolejowej. Przed wejściem znajduje się parking.
- Sekretariat będący jednocześnie biurem podawczym znajduje się na I piętrze w pok. nr 8
- Dostępność korytarzy, schodów i wind i pomieszczeń.
- Dla osób na wózkach dostępny jest tylko parter.
- Budynek nie posiada windy.
- Brak toalet dostosowanych do osób niepełnosprawnych
- Pochylnie, platformy, informacje głosowe, pętle indukcyjne.
- Nie stosuje się.
- Umiejscowienie ilość i sposób korzystania z miejsc parkingowych dla niepełnosprawnych.
- Jedno miejsce parkingowe dla niepełnosprawnych na parkingu przy Urzędzie Gminy Dygowo.
- Tłumacz migowy na miejscu lub on-line
Osoby posługujące się językiem migowym chcące umówić się na spotkanie z pracownikiem urzędu, proszone są o przesłanie swojego zgłoszenia na adres poczty elektronicznej: ug@dygowo.pl. Zgłoszenie powinno zawierać informacje o preferowanej metodzie komunikacji (PJM, SJM, SKOGN) oraz krótki opis sprawy, której spotkanie będzie dotyczyło. Powyższe zgłoszenie należy przesłać na minimum 3 dni robocze przed planowaną datą wizyty w urzędzie.