KONSULTACJE SPOŁECZNE STRATEGII ROZOWJU PONADLOKALNEGO I PLANU ZRÓWNOWAZONEJ MOBILNOŚCI MIEJSKIEJ DLA KKBOF NA LATA 2021-2030
Zapraszamy do wzięcia udziału w konsultacjach społecznych projektu "Strategii Rozwoju Ponadlokalnego dla Koszalińsko - Kołobrzesko - Białogardzkiego Obszaru Funkcjonalnego na lata 2021-2030” wraz z załącznikiem "Plan Zrównoważonej Mobilności Miejskiej dla Koszalińsko - Kołobrzesko - Białogardzkiego Obszaru Funkcjonalnego na lata 2021 - 2030”.
[ PEŁNA TREŚĆ ARTYKUŁU ]
Zapraszamy na warsztaty. 19.05.2022 w Sali konferencyjnej Urzędu Miasta w Kołobrzegu ul. Ratuszowa 13.
Wspólnie stwórzmy Strategię Rozwoju Ponadlokalnego dla Koszalińsko - Kołobrzesko - Białogardzkiego Obszaru Funkcjonalnego do roku 2030.
Jeśli chcesz mieć wpływ na rozwój swojego najbliższego otoczenia: na stan dróg, obiektów publicznych środowiska oraz na przyjęte rozwiązania w zakresie problemów społecznych to zapraszamy na warsztaty w dniu 19.05.2022 w Sali konferencyjnej Urzędu Miasta Kołobrzeg przy ul. Ratuszowej 13.
Dyskusje będą prowadzone w godzinach 10.00 - 14.00 i przebiegną równolegle w trzech podzespołach do spraw: gospodarki, społecznych, przestrzenni, środowiska i infrastruktury.
Podczas warsztatów będziemy rozmawiać o problemach i uwarunkowaniach rozwoju obszaru Koszalińsko - Kołobrzesko - Białogardzkiego. Wypracujemy wspólnie kierunki działań i przedsięwzięcia konieczne do realizacji na naszym obszarze.
Chęć udziału w warsztatach mogą Państwo zgłaszać pod adresem: kkbof@respublic.pl lub pod numerem telefonu 781 068 570.
Należy również wypełnić poniższy formularz: https://respublic.limesurvey.net/234124?lang=pl
Wśród uczestników warsztatów rozlosujemy upominki.
Jeśli ważne jest dla Ciebie Twoje otoczenie - przyjdź! Twój głos ma znaczenie!
Szanowni Państwo, zapraszamy do wzięcia udziału w badaniu dotyczącym mobilności miejskiej na terenie KKBOF.
Informacje uzyskane w ww. badaniu zostaną wykorzystane przy opracowaniu dokumentu pt. Strategia rozwoju ponadlokalnego dla Koszalińsko - Kołobrzesko - Białogardzkiego Obszaru Funkcjonalnego na lata 2021 – 2030 wraz z Planem zrównoważonej mobilności miejskiej dla Koszalińsko - Kołobrzesko - Białogardzkiego Obszaru Funkcjonalnego na lata 2021-2030.
[ ANKIETA ]
Pierwsze Warsztaty - Strategia Rozwoju Ponadlokalnego - 28.04.2022 Koszalin
Wspólnie stwórzmy Strategię Rozwoju Ponadlokalnego dla Koszalińsko-Kołobrzesko-Białogardzkiego Obszaru Funkcjonalnego do roku 2030.
Jeśli chcesz mieć wpływ na rozwój swojego najbliższego otoczenia: na stan dróg, obiektów publicznych środowiska oraz na przyjęte rozwiązania w zakresie problemów społecznych to zapraszamy na warsztaty w dniu 28.04.2022 w Hali widowiskowo- sportowej w Koszalinie przy ul Śniadeckich 4.
Dyskusje prowadzone w godzinach 10.00 – 14.00 i przebiegną równolegle w trzech podzespołach do spraw: gospodarki, społecznych, przestrzenni, środowiska i infrastruktury.
Podczas warsztatów będziemy rozmawiać o problemach i uwarunkowaniach rozwoju obszaru Koszalińsko-Kołobrzesko-Białogardzkiego. Wypracujemy wspólnie kierunki działań i przedsięwzięcia konieczne do realizacji na naszym obszarze.
Chęć udziału w warsztatach mogą Państwo zgłaszać pod adresem kkbof@respublic.pl, pod numerem telefonu 781 068 570 bądź w formularzu zgłoszeniowym pod poniższym linkiem: https://respublic.limesurvey.net/693598?lang=pl
Wśród uczestników warsztatów rozlosujemy upominki.
Jeśli ważne jest dla Ciebie Twoje otoczenie - przyjdź! Twój głos ma znaczenie!
Ruszyły prace nad Strategią Rozwoju Ponadlokalnego dla Koszalińsko - Kołobrzesko - Białogardzkiego Obszaru Funkcjonalnego.
W wyniku porozumienia 23 jednostek samorządowych wchodzących w skład Koszalińsko-Kołobrzesko-Białogardzkiego Obszaru Funkcjonalnego (KKBOF) z dniem 11.02.2022 r. rozpoczęły się prace nad opracowaniem Strategii rozwoju ponadlokalnego na lata 2021 - 2030.
Projekt będzie polegał na opracowaniu diagnostyczno - strategicznych dokumentów :
- Diagnozy dla obszaru KKBOF,
- Raportu Diagnostyczno-Strategicznego w zakresie mobilności,
- Strategii KKBOF,
- Planu Zrównoważonej Mobilności Miejskiej KKBOF tj. SUMP KKBOF,
- Strategii Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych (ZIT),
- Prognozy oddziaływania na środowisko,
Dokumenty będą diagnozowały sytuację społeczną, gospodarczą i przestrzenną, wyznaczały cele rozwojowe i strategiczne obszaru, oraz kierunki zmian w dostępności mobilnej badanego obszaru.
Opracowywanie dokumentów będzie odbywało się przy udziale ekspertów, urzędników oraz wszystkich chętnych mieszkańców obszaru KKBOF. Szczególny nacisk położony będzie właśnie na udział społeczności w konsultacjach i warsztatach towarzyszących pracom nad dokumentami. Informacje o terminach konsultacji i spotkań będą zamieszczane z dwutygodniowym wyprzedzeniem na oficjalnych stronach internetowych urzędów, lokalnych portalach społecznościowych, plakatach i w ogłoszeniach parafialnych.
Prace ze względu na ich szeroki zakres prowadzone są przez Konsorcjum firm: ResPublic Sp. z o.o. - lider konsorcjum, Fundację Kultury Przestrzeni "Zobaczyć na nowo", Kompleksowe usługi doradcze Maciej Gabory, Instytut Badawczy IPC Sp. z o.o.
Drodzy Mieszkańcy! 21 marca 2022 r. ruszyły badania terenowe służące opracowaniu diagnozy dla obszaru Koszalińsko - Kołobrzesko - Białogardzkiego Obszaru Funkcjonalnego, w tym również w zakresie mobilności.
Wypełniając specjalny kwestionariusz, Mieszkańcy będą mogli podzielić się swoimi opiniami i spostrzeżeniami dotyczącymi naszego regionu. Wszyscy ankieterzy będą mieli przy sobie listy polecające od Lidera projektu - Prezydenta Miasta Koszalina.
Osoby, które nie spotkają Ankietera w swojej miejscowości, a chciałyby uczestniczyć w tworzeniu strategicznego dokumentu jakim jest Strategia Rozwoju Ponadlokalnego, zachęcamy do wypełnienia kwestionariusza on-line: https://www.badania-ipc.pl/poll/index.php/994234/lang-pl
Państwa aktywny udział pomoże trafnie zdiagnozować największe zalety obszaru, ale również najważniejsze jego problemy.
Badania będą prowadzone wśród mieszkańców wszystkich członków porozumienia KKBOF - 20 gmin Będzina, miasta i terenów gminy Białogard, Biesiekierza, Bobolic, Dygowa, Gościna, Karlino, miasta
i terenów gminy Kołobrzeg, Manowa, Mielna, Polanowa, Rymania, Sianowa, Siemyśla, Świeszyna, Tychowa i Ustronia Morskiego oraz 3 powiatów białogardzkiego, kołobrzeskiego i koszalińskiego.
Badania ankietowe zakończą się na początku kwietnia.