Za 100 dni powstanie PSZOK w Dygowie

13 marca Gmina Dygowo podpisała z wykonawcą umowa na budowę Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Dygowie. Przedsiębiorstwo z Siemyśla ma 100 dni od podpisania umowy na wykonanie inwestycji. Kwota umowy to 626.000 złotych. 85 procent tej kwoty będzie dofinansowane.

Warsztaty STRIT ART - wyplatanie na deskach imion kolorowymi włóczkami

Dnia 11.03.2019r., w świetlicy wiejskiej w Dygowie odbyły się warsztaty STRIT - ART , polegające na wyplataniu różnych obrazów z kolorowej włóczki, muliny oraz nici na deskach. Kontury wyplatanych wzorów nanosi się w pierwszej kolejności rysując konkretny wzór , a następnie wbija się w kontur gwoździe, które stają się stelażem powstałych dzieł.

Spotkanie z okazji DNIA KOBIET

Dzień Kobiet przypada 8 marca, jest to szczególne święto dla wszystkich pań, które wywołuje uśmiech na twarzy niejednej kobiety. Tego dnia panie obdarowywane są przez panów przeróżnymi podarunkami, kwiatami oraz wyjątkowymi życzeniami płynącymi prosto z serca.

Jak zdrowo się odżywiać po 60 roku życia

W dzisiejszych czasach niewiele z nas wie, jak zdrowo się odżywiać nie tylko w starszym wieku, ale również mając dwadzieścia parę lat. Coraz częściej na świcie słyszy się o ludziach mających problemy z nadwagą, którzy nie dbają o swoje zdrowie czy cholesterol . Dlatego też w dniu 25.02.2019r., odbyły się warsztaty z panią dietetyk Martyną Rusiecką dla członków Klubu Seniora "Sercem Młodzi”.

Zebrania wiejskie

Zapraszamy do zapoznania się z krótkimi notatkami z przeprowadzonych zebrań wiejskich, na których omawiane były sprawy budżetu gminy, zamierzenia inwestycyjne i sprawy bieżące sołectw i gminy.

Planszówkowicze

W dniu 04.02.2019r. odbyło się kolejne spotkanie członków Klubu seniora „Sercem Młodzi” na świetlicy wiejskiej w Dygowie. W dzisiejszych czasach gry planszowe to nie tylko rozrywka ale również możliwość zdobywania wiedzy, rozwijania umiejętności, zainteresowań, oraz również sposób nawiązywania ciekawych relacji z ludźmi o podobnych zainteresowaniach.

Altana rekreacyjna i narzędzia animacyjne dla mieszkańców Pustar

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Siła w Grupie” z siedzibą w Gościnie realizowała projekt krajowy pn. Strefy aktywności społecznej. W ramach tego przedsięwzięcia między innymi w na terenie zielonym przy świetlicy w Pustarach postawiono drewnianą altanę, przeszkolono panią świetliczankę zakresie pełnienia funkcji animatora czasu wolnego oraz zakupiono narzędzia animacyjne.

Gmina Dygowo 2018 w statystyce USC

Zwyczajem lat poprzednich przedstawiam statystykę roku 2018 Giny Dygowo w liczbach zarejestrowanych w Urzędzie Stanu Cywilnego w Dygowie. Tabele i wykresy obrazują zdarzenia – małżeństwa, urodzenia i zgony zarejestrowane w USC w roku 2018 oraz porównawczo w latach minionych.

Umowa na odbiór odpadów komunalnych w 2019 roku podpisana

W dniu dzisiejszym , podpisaniem umowy sfinalizowana została procedura przetargu publicznego na odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu gminy Dygowo. Usługę świadczyć będzie dotychczasowy operator - Miejski Zakład Zieleni, Dróg i Ochrony Środowiska z Kołobrzegu.

Remont drugiego odcinka "Drogi Partnerstwa" zakończony

Protokół odbioru z 13 grudnia zakończył remont nawierzchni drogi powiatowej na odcinku od mostu na Parsęcie do wjazdu do szkółki leśnej w Kłopotowie. Wykonawca ,firma PORR S.A. z Warszawy wykonała 574 metry nowej nawierzchni bitumicznej wraz z poboczami.