Spotkanie strażaków gmin partnerskich Amt Crivitz i Gminy Dygowo

Gminę Dygowo odwiedzili strażacy gminy partnerskiej Amt Crivitz. Wizyta miała charakter roboczy, którego celem było poznanie struktur Feuerwehr Amt Crivitz i OSP Gminy Dygowo, określenie zakresu współpracy oraz co najważniejsze samopoznanie się.

Spotkanie zostało zainicjowane w czasie ubiegłorocznej wizyty w Niemczech wójta wraz grupą przedstawicieli gminy Dygowo. Strażacy z Amt Crivitz zwiedzili remizę OSP w Dygowie oraz zapoznali się ze sprzętem pożarniczym będącym na wyposażeniu OSP. Oficjalne spotkanie zarządu gminnego OSP Gminy Dygowo z gośćmi z Niemiec odbyło się w świetlico-remizie w Stojkowie. Gości przywitał również wójt Grzegorz Starczyk.

Partnerstwo z Gminą Dygowo a ówczesnym urzędem Ostufer Schweriner See zostało zapoczątkowane 12 maja 2000 roku.

Amt Crivitz
- urząd w Niemczech, w kraju związkowym Meklemburgia - Pomorze Przednie, w powiecie Ludwigslust - Parchim. Siedziba urzędu znajduje się w mieście Crivitz. Powstał 1 stycznia 2014 z połączenia trzech urzędów: Banzkow, Ostufer Schweriner See oraz Crivitz. W skład urzędu wchodzi 17 gmin, w tym jedna gmina miejska oraz 16 gmin wiejskich: Banzkow, Barnin, Bülow, Cambs, miasto Crivitz, Demen, Dobin am See, Friedrichsruhe, Gneven, Langen Brütz, Leezen, Pinnow, Plate, Raben Steinfeld, Sukow, Tramm, Zapel. (źródło: wikipedia.org)

Spotkanie strażaków gmin partnerskich Amt Crivitz i Gminy Dygowo