Dożynki Gminne w Dygowie

7 września br. odbyły się Dożynki Gminne w Dygowie. Tegoroczne święto plonów rozpoczęto uroczystą mszą świętą w Kościele Parafialnym w Dygowie. Podczas mszy św. zostały poświęcone wieńce oraz chleb z tegorocznych zbiorów. Następnie sołectwa z wieńcami, przedstawiciele władz samorządowych, zaproszeni goście oraz mieszkańcy udali się korowodem dożynkowym na stadion sportowy, gdzie trwała dalsza część uroczystości.

Wójt Grzegorz Starczyk , przewodniczący rady gminy Jerzy Leszczyński, sołtyski , sołtysi oraz rolnicy dzielili się chlebem z zebranymi na stadionie mieszkańcami oraz gośćmi. Starościną i starostą Dożynek Gminnych 2019 byli: Pani Bożena Kwaśnik z Wrzosowa i Pan Piotr Miernicki z Dębogardu. Tradycyjnie, jak co roku przeprowadzono konkurs na "Najpiękniejszy Wieniec Dożynkowy", w którym wzięło udział 10 sołectw.

W tym roku I miejsce za " Najpiękniejszy Wieniec Dożynkowy" otrzymało Sołectwo Dygowo, II miejsce sołectwo Wrzosowo, III miejsce sołectwo Czernin. Wszystkie sołectwa, które brały udział w konkursie na "Najpiękniejszy Wieniec Dożynkowy" otrzymały "czeki finansowe", ufundowane przez Gminę Dygowo, natomiast trzy pierwsze miejsca zostały mile zaskoczone dodatkową nagrodą pieniężną ufundowaną przez Bank Spółdzielczy w Białogardzie.

Kolejną konkurencją był Turniej Rekreacyjny pomiędzy drużynami reprezentującymi poszczególne sołectwa. Udział wzięło 10 drużyn. Tutaj uczestnicy mogli wykazać się sprawnością w takich konkurencjach jak: tor przeszkód, ubijanie piany z białek, zbieranie ziemniaków w alkogoglach oraz toczenie snopka. Konkurencje te dostarczyły drużynom sołeckim sporo emocji, a uczestnikom dożynek niemało śmiechu i dobrej zabawy. Ogółem, największą liczbę punktów w ramach turnieju i tym samym zwyciężyło sołectwo ze Skoczewa. Wszystkie drużyny otrzymały nagrody, których fundatorem była Gmina Dygowo .
Program artystyczny swoimi występami uświetniły: zespoły śpiewacze "Dygowianie", "Dąbrówka" , "Ewa i Irmina" oraz "Biadule".

Po ceremonii wręczania nagród do późnych godzin nocnych trwała zabawa taneczna z zespołem "ON-OFF".

Dożynki Gminne w Dygowie
Kopiowanie_zabronione_M_Press_4287