Biesiada i Gonitwa Łososiowa Łososiowa 2019 w Dygowie

Wpisana w tradycję "Biesiada Łososiowa" 20 lipca br. przyciągnęła do Dygowa tłumy uczestników, wędkarzy, sportowców oraz turystów. W otwartych zawodach wędkarskich wzięło udział 101 wędkarzy z całego kraju. Stefan Przychoćko z Kołobrzegu złowił troć o długości 54,5 cm a Eugeniusz Pozorski z Karlina troć o jeden centymetr krótszą.

Równolegle z zawodami wędkarskimi przebiegały VIII zawody "triathlonowe" pn. "gonitwa łososiowa". Ostatecznie 59 zawodników zmagało się na trasie "gonitwy": rower - ok. 12 km, kajak - ok. 4 km i bieg - ok. 5 km. Zawody w kategorii otwartej wygrał Grzegorz Kielin z wynikiem 01:08:41. Drugi był Przemek Kuczera z Kołobrzegu i trzeci - broniący tytułu Norbert Borzęcki z Koszalina. Wśród pań najlepszy wynik uzyskała Katarzyna Krupiak z Kołobrzegu. Z Gminy Dygowo wśród panów najlepszy wynik osiągnął Krzysztof Gruchała, a wśród pań Anna Lesiak. W kategorii Pary kolejny raz najlepsi byli Emilia i Andrzej Wolińscy z Wolina.

Każdy z zawodników biorących udział w "gonitwie" otrzymał pamiątkowy medal i dyplom, a zawodnicy którzy stanęli na podium otrzymali "czeki" i nagrody rzeczowe. Po zakończeniu i podsumowaniu zawodów wędkarskich oraz sportowych rozpoczęto biesiadowanie. Atmosfera na placu przy "pomniku łososia" była jak zawsze wyjątkowa. Plac Wolności witał zmęczonych łowców i zawodników pyszną kuchnią z "zupą łososiową po dygowsku" na czele. Można było skosztować również wędzonego łososia prosto z wędzarni. Dla najmłodszych uczestników imprezy przygotowano kącik zabaw z konkursami, zabawami i stoiskiem interaktywnym. Na scenie zaprezentowały się zespoły "Dygowianie" i "Dąbrówka", "Duet skrzypcowy Ewa i Irmina".

Głównym punktem wieczornej części programu był występ grupy artystycznej "NASTROJENI", którzy zaprezentowali show pod nazwą "Aleją Gwiazd" . Po koncercie do późnych godzin nocnych trwała zabawa taneczna pod chmurką z zespołem "On-Off".

Sponsorami tegorocznej edycji byli: Wytwórnia Sprzętu Wędkarskiego w Kołobrzegu "Węd-Sport" Stefan Przychoćko, "Jaxon" Poznań, F.H.U. Ewa-Dekor Tomasz Skotnicki Dygowo, Bank Spółdzielczy w Białogardzie Oddział Dygowo, Przedsiębiorstwo "PolaMare" z Dygowa.

Organizatorzy składają podziękowania sponsorom oraz wszystkim jednostkom, które społecznie zaangażowały się w przeprowadzenie zawodów wędkarskich jak i "gonitwy łososiowej", a przede wszystkim: Towarzystwu Przyjaciół Rzek Parsęty, Błotnicy i Dębosznicy, Jednostkom Ochotniczej Straży Pożarnej z terenu Gminy, Klubowi siatkarskiemu "GROT", sołectwu Dygowo z sołtysem Wojciechem Galkiem na czele.

Biesiada i Gonitwa Łososiowa Łososiowa 2019 w Dygowie