Warsztaty "Sztuka Nakrywania Stołów"

W dniu 10 czerwca 2019r., w świetlicy wiejskiej w Dygowie odbyły się warsztaty prezentujące sztukę nakrywania stołów, w których brali udział uczestnicy z Klubu Seniora "Sercem Młodzi". Spotkanie rozpoczęło się wykładem , podczas którego uczestnicy dowiedzieli się jakie przedmioty można wykorzystywać do stworzenia niecodziennej dekoracji.

Głównym celem warsztatów było zdobycie wiedzy odnośnie aranżacji stołów zarówno na co dzień jaki i podczas imprez okolicznościowych. Pani Izabela Wozniak - Nasiadka zaprezentowała różne sposoby i metody dekorowania stołów, układania serwetek, oraz zastawy stołowej. Zajęcia cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, było mnóstwo pytań na które prowadzącą z wielką przyjemnością odpowiadała zgromadzonym na spotkaniu uczestnikom.

Każda grupa miała za zadanie nakryć stół według wcześniej przekazanych od pani Izy wskazówek. Na sali pojawiły się przeróżne nakrycia stołów zaprezentowane przez naszych seniorów. Były to stoły z okazji chrztu św., I Komunii św., urodzinowe, jubileuszowe itp. Spotkanie zakończyło się degustacją ciasta jakie pani Izabella upiekła dla naszych Klubowiczów.