Wielkie sprzątanie Parsęty

W Pustarach Przy moście na Parsęcie miało miejsce  Wielkie sprzątanie Parsęty. Organizatorem akcji była  firma Troton z Ząbrowa, organizacja ekologiczna Klub Gaja oraz Porozumienie dla Parsety.

Sygnatariuszami Porozumienia dla Parsęty oprócz Trotonu i Klubu Gaja są szkoły i samorządy Dygowa i Gościna, wędkarze z Kołobrzeskiego Klubu Wędkarstwa Spinningowego Salmo, Zachodniopomorski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych oraz Nadleśnictwo Gościno.  Z gminy Dygowo tradycyjnie w akcji brali udział uczniowie ze szkoły  podstawowej w Dygowie oraz mieszkańcy Pustar. Na otwarciu imprezy obecny był wójt Grzegorz Starczyk. Akcję wspierali również radni powiatowi - mieszkańcy gminy Dygowo - Robert Jaruzel i Artur Wasiewski.

Wielkie sprzątanie Parsęty 1
Wielkie sprzątanie Parsęty 2