Tworzenie zajączków z siana

Wielkanoc to okres przepełniony miłością, radością oraz długo wyczekiwaniem wiosennego ciepła. Zapach babek, mazurków wielkanocnych to znak, iż Święta Wielkiej Nocy są tuż tuż. W dniu 08.04.2019r., w świetlicy wiejskiej w Dygowie, członkowie Klubu Seniora „Sercem Młodzi” uczestniczyli w warsztatach wielkanocnych.

Tym razem nasi uczestnicy wykonywali zajączki z siana. Warsztaty wielkanocne dały przede wszystkim klubowiczom niepowtarzalną możliwość przygotowywania się do Świąt Wielkiej Nocy a także stworzenia dekoracji na świąteczny stół. Na początku spotkania każdy z przybyłych gości formułował części tułowia, głowę, rączki, łapki oraz uszy, które na koniec zostały połączone w całość. Każdy z powstałych zajączków przyozdobiony był według inwencji twórczej osoby, która go wykonywała. Po skończonych zajęciach każdy z uczestników mógł zabrać swojego zajączka do domu, aby przyozdobić podczas Świat swój stół wielkanocny.

Z okazji zbliżających się Świat Wielkanocnych życzymy wszystkim dużo radości, miłości, smacznego jajka oraz szalonego mokrego Śmigusa Dyngusa.

Na kolejne spotkanie członków Klubu Seniora „Sercem Młodzi” zapraszamy 29.04.2019 r.

Tworzenie zajączków z siana