Jak zdrowo się odżywiać po 60 roku życia

W dzisiejszych czasach niewiele z nas wie, jak zdrowo się odżywiać nie tylko w starszym wieku, ale również mając dwadzieścia parę lat. Coraz częściej na świcie słyszy się o ludziach mających problemy z nadwagą, którzy nie dbają o swoje zdrowie czy cholesterol . Dlatego też w dniu 25.02.2019r., odbyły się warsztaty z panią dietetyk Martyną Rusiecką dla członków Klubu Seniora "Sercem Młodzi”.

Zajęcia rozpoczęły się od krótkiego wykładu na temat podstawowych problemów żywieniowych XIX wieku, z którym boryka się młodsze jak i starsze pokolenie. Podczas wykładu uczestnicy dowiedzieli się jakie produkty najlepiej spożywać, jak je ze sobą łączyć oraz czego unikać . Pani Martyna zaproponowała zamienniki niezdrowych posiłków pokazując różnice nie tylko w wartości energetycznej ale także w zawartości poszczególnych witamin i składników mineralnych.

Po wykładzie klubowicze przystąpili do zajęć praktycznych, podczas których w grupach przygotowywane były różnego rodzaju pasty na kanapki. Wszyscy świetnie się bawili, degustując pasty swoich koleżanek i kolegów. Na koniec zajęć pani dietetyk przyniosła wcześniej przygotowane w domu „ Brownie z fasoli czerwonej”, które było zagadką wspólnie spędzonego poniedziałkowego popołudnia z Seniorami.

Kolejne spotkanie z Klubowiczami już 04.03.2019r. na które serdecznie zapraszamy!

Jak zdrowo się odżywiać po 60 roku życia