Czas Świętego Mikołaja
W niedzielę 9 grudnia na Placu Wolności w Dygowie zrobiło się bardzo świątecznie. O godzinie 14:30 rozpoczęła się zabawa mikołajkowa dla najmłodszych pn. "Kto zastąpi Mikołaja?". Pomocnikiem Mikołaja był elf, który zachęcił wszystkich do śpiewu, tańców i zabaw.

Podczas imprezy zorganizowany został również III kiermasz świąteczny przygotowany przez Gminę Dygowo, Radę Rodziców oraz Caritas Parafialna Parafii Dygowo, na którym można było zakupić ciasta domowej roboty oraz świąteczne rękodzieła, wykonane przez dzieci i ich rodziców. Wśród nich: ozdoby na choinkę, drzewka świąteczne i szopki bożonarodzeniowe. Po zakończeniu zabawy mikołajkowej nastąpiło tradycyjne zapalenie choinki, bombki i po raz pierwszy sań z reniferami.

Jak na tradycję przystało Święty Mikołaj miał na koniec dla wszystkich dzieci worki pełne łakoci. Szkoda jedynie, że pogoda nie dopisała i Mikołaj nie mógł przyjechać na sanich.

GALERIA FOTO

Czas Świętego Mikołaja