Święta Bożego Narodzenia

W dniu 19 października 2018r.w Ośrodku „Bukowina” w Podczelu odbył się Bal Seniora. Jak co roku organizatorem tego wydarzenia był Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Dygowie oraz Stowarzyszenie na Rzecz Pomocy Ludziom Niepełnosprawnym i Potrzebującym Opieki „Senior” w Piotrowicach.

W imprezie uczestniczyło 150 osób, w tym Wójt Gminy Dygowo Grzegorz Starczyk, Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dygowie Wioleta Dzwolak, prezes Stowarzyszenia „Senior” Antoni Bernatowicz, wicestarosta Helena Rudzis-Gruchała oraz przewodniczący rady gminy Artur Wasiewski.

Na początku balu członkowie Klubu Seniora „Sercem Młodzi” wraz z Wójtem Grzegorzem Starczyk i Kierownikiem GOPS Wioletą Dzwolak zatańczyli słynnego Poloneza pod okiem pani choreograf Danuty Kozak. Wójt Gminy gorąco i serdecznie przywitał przybyłych gości oraz uhonorował pamiątkowymi dyplomami i kwiatami najstarszych mieszkańców obecnych na Balu. Z Dębogardu była to pani Marianna Walińska oraz z Pustar pan Feliks Portka. Do pozostałych najstarszych mieszkańców z poszczególnych sołectw, którzy nie uczestniczyli w zabawie, Wójt osobiście odwiedzi ich w najbliższym czasie. Poza naszymi seniorami z Gminy Dygowo zaproszonymi gośćmi byli przedstawiciele Klubu Seniora „Pod Aniołami” z Rymania . Czas uprzyjemniał zespół muzyczny Music Line z Koszalina, który zdobył serducha bawiących się seniorów. Wszyscy dobrze się bawili, nie obyło się bez konkursów i nagród a stoły ugniatały się od różnego rodzaju ciepłych dań i przygotowanych przystawek.

Wszystkim naszym seniorom i gościom serdecznie dziękujemy za udział w zabawie oraz życzymy dużo zdrówka, aby za rok ponownie się spotkać na kolejnym Balu Seniora.

Bal Seniora