W Dygowie wybudowano kolumbarium

Na cmentarzu komunalnym w Dygowie, za północno - wschodnią ścianą kaplicy powstało kolumbarium. Gmina Dygowo zdecydowała się budowę tego typu obiektu ze względu na upowszechnienie kremacji. Kolumbarium wykonane jest z granitu szarego grubości 5 cm i składa się z 36 niszy, na których zamontowane są tabliczki z granitu czarnego mocowane na śruby mosiężne.

W jednej niszy można dokonać pochówku 3 urn z prochami osób zmarłych. Teren wokół kolumbarium wyłożony jest płytkami lastryko ,antypoślizgowymi. Wykonawcą robót jest firma kamieniarska z Trzebiatowa. Koszt inwestycji to kwota 44.235,00 zł brutto.

W najbliższym czasie zostanie zmieniona uchwala rady gminy w sprawie ustalenia opłat za korzystanie z cmentarzy która wprowadzi zapis dotyczący opłaty za pochówek w niszy w kolumbarium.

W Dygowie wybudowano kolumbarium