W niedzielę 10 grudnia na Placu Wolności w Dygowie zrobiło się bardzo świątecznie. O godzinie 14:30 rozpoczęła się zabawa mikołajkowa dla najmłodszych pn "Prawdziwy Święty Mikołaj". Pomocnikami Mikołaja były elfy, którzy zachęcali wszystkich do śpiewu, tańców i zabaw.

Podczas imprezy zorganizowany został również II kiermasz świąteczny przygotowany przez Gminę Dygowo, Radę Rodziców oraz Caritas Parafialna Parafii Dygowo, na którym można było zakupić ciasta domowej roboty oraz świąteczne rękodzieła, wykonane przez dzieci i ich rodziców. Wśród nich: ozdoby na choinkę, drzewka świąteczne i szopki bożonarodzeniowe. Po zakończeniu zabawy mikołajkowej nastąpiło tradycyjne zapalenie choinki oraz po raz pierwszy świetlistej bombki. Jak na tradycję przystało Święty Mikołaj miał na koniec dla wszystkich dzieci worki pełne łakoci.

Czas na Mikołaja