Gmina Dygowo

Odwiedza nas 142 gości oraz 0 użytkowników.

Biuletyn Informacji Publicznej

Gmina Dygowo
Gmina Dygowo
Gmina Dygowo
Gmina Dygowo
Gmina Dygowo
Gmina Dygowo
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6
loading...

Ogłoszenia

8.41 w Dygowie

10 kwietnia o godz. 8.41 w Dygowie rozległy syreny strażackie. Zebrani przy Pomniku poświęconym ofiarom tragedii smoleńskiej i zbrodni katyńskiej upamiętnili tragiczne wydarzenie z dnia 10 kwietnia 2010 r., składając hołd i uznanie ofiarom oraz uczcili pamięć polskich oficerów zamordowanych w Katyniu, Miednoje i Charkowie.

Tworzenie zajączków z siana

Wielkanoc to okres przepełniony miłością, radością oraz długo wyczekiwaniem wiosennego ciepła. Zapach babek, mazurków wielkanocnych to znak, iż Święta Wielkiej Nocy są tuż tuż. W dniu 08.04.2019r., w świetlicy wiejskiej w Dygowie, członkowie Klubu Seniora „Sercem Młodzi” uczestniczyli w warsztatach wielkanocnych.

Gmina Dygowo życzenia świąteczne prześle do instytucji z którymi współpracuje na kartach będących rękodziełem dzieci ze świetlic gminnych. Wójt podpisał się już pod życzeniami na dziesiątkach kartek.

Po raz siódmy w Dygowie rozegrany został Turniej Antyalkoholowy „Lepszy Set niż Seta”. Wydarzenie wpisało się już na stałe w kalendarz imprez gminnych promujących sport i trzeźwość. Na każdy turniej organizatorzy – Gmina Dygowo, GOPS Dygowo i Grot Dygowo ,przygotowują dla uczestników koszulki z dedykowaną grafiką.

Warsztaty STRIT ART - wyplatanie na deskach imion kolorowymi włóczkami

W dniu 01.04.2019 r. w świetlicy wiejskiej w Dygowie odbyła się II część warsztatów STRING-ART, podczas których nasi Klubowicze wyplatali na deskach imiona z kolorowej włóczki. Każdy z uczestników ze szczególną starannością dokończył swoje dzieło wplatając z utworzonych w literkę gwoździków kolorową włóczkę, która miała za zadanie utworzyć pajęczynę.

Mobilny Punkt Informacyjny w Dygowie

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Koszalinie wraz z Urzędem Gminy w Dygowie, serdecznie zapraszają na indywidualne spotkanie – rozmowę ze specjalistą ds. funduszy europejskich w ramach Mobilnego Punktu Informacyjnego, podczas którego będzie można otrzymać informację m.in. o:

ARiMR przypomina - wypalanie traw grozi utratą dopłat

Wraz z nadejściem wiosny rozpoczął się sezon na wypalanie traw na łąkach i nieużytkach rolnych. Jest to proceder, który w znacznym stopniu obniża wartość plonów, jest zabójczy dla przyrody i niebezpieczny dla człowieka.

Warsztaty Tworzenia Kartek Wielkanocnych

Wysyłanie kartek świątecznych jest bardzo starą tradycją. W sklepach można kupić różnorodne kartki, ale szczególną wartość mają dla nas te które wykonamy własnoręcznie. W dniu 25.03.2019r. w świetlicy wiejskiej w Dygowie odbyły się warsztaty " Tworzenia Kartek Wielkanocnych" prowadzone przez panią Dominikę Kowalczyk.

Za 100 dni powstanie PSZOK w Dygowie

13 marca Gmina Dygowo podpisała z wykonawcą umowa na budowę Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Dygowie. Przedsiębiorstwo z Siemyśla ma 100 dni od podpisania umowy na wykonanie inwestycji. Kwota umowy to 626.000 złotych. 85 procent tej kwoty będzie dofinansowane.

Warsztaty STRIT ART - wyplatanie na deskach imion kolorowymi włóczkami

Dnia 11.03.2019r., w świetlicy wiejskiej w Dygowie odbyły się warsztaty STRIT - ART , polegające na wyplataniu różnych obrazów z kolorowej włóczki, muliny oraz nici na deskach. Kontury wyplatanych wzorów nanosi się w pierwszej kolejności rysując konkretny wzór , a następnie wbija się w kontur gwoździe, które stają się stelażem powstałych dzieł.