Gmina Dygowo

Odwiedza nas 73 gości oraz 0 użytkowników.

Biuletyn Informacji Publicznej

Gmina Dygowo
Gmina Dygowo
Gmina Dygowo
Gmina Dygowo
Gmina Dygowo
Gmina Dygowo
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6
loading...

Ogłoszenia

WARSZTATY ŚWIĄTECZNE

W dniu 18.11.2019 roku odbyła się II część warsztatów świątecznych, podczas których członkowie Klubu Seniora „Sercem Młodzi” tworzyli świąteczne stroiki, które w tym roku zagoszczą nie niejednym stole w naszych domach.

Obchody Dnia Niepodległości w Dygowie

W Dygowie odbyły się gminne obchody 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystości rozpoczęła Msza Św. za Ojczyznę, którą odprawił ks. dziekan Piotr Niedźwiadek. Następnie ,na Placu Wolności wciągnięto flagę państwową na maszt i zaśpiewano hymn państwowy.

Warsztaty Świąteczne

Święta Bożego Narodzenia jest to radosny czas na który czekają z wytęsknieniem wszyscy. W dniu 04 listopada 2019 roku miało miejsce kolejne spotkanie członków Klubu Seniora „Sercem Młodzi’. Tym razem warsztaty tematyczne dotyczyły zbliżających się wielkimi krokami Świąt Bożego Narodzenia.

Herbatka u babci i dziadka

Jak co poniedziałek członkowie Klubu Seniora „Sercem Młodzi” spotkali się w świetlicy wiejskiej w Dygowie, aby miło spędzić czas z naszym wspaniałym kabarecikiem "Herbatka u babci i dziadka", którzy zaprezentowali widowisko kabaretowe. Były wspólne śpiewy, zabawy i rozmowy. Stoły uwierały się od domowego ciasta przyniesionego przez nasze seniorki.

500 kg kasztanów

Na przełomie września i października dzieci ze świetlicy wiejskiej we Wrzosowie uczestniczyli w zbiórce kasztanów. Wspólnymi siłami zebrali ponad 500 kg kasztanów. Pieniądze uzyskane ze zbiórki zostały przeznaczone na wyjazd do kręgielni. To była  pierwsza taka akcja, ale w przyszłym roku z pewnością ją powtórzą.

Ach co to był za Bal!!!

W dniu 18.10.2019 roku w Ośrodku Bukowina w Podczelu ponad 150 seniorów bawiło się podczas 10 już edycji Balu Seniora. Jest to wieloletnia tradycja, której pomysłodawcą jest Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Dygowie, oraz Stowarzyszenie na Rzecz Pomocy Ludziom Niepełnosprawnym i Potrzebującym Opieki „Senior” w Piotrowicach.

Dzień Edukacji Narodowej. Wójt Gminy Dygowo spotkał się dyrektorami szkół

14 października obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Jest to święto wszystkich nauczycieli, pedagogów oraz pracowników oświaty. Z tej okazji wójt Grzegorz Starczyk spotkał się z dyrektorami gminnych szkół z Czernina - Panią Jadwigą Puton, Dygowa - Panią Magdaleną Skonieczka oraz Wrzosowa - Panem Waldemarem Pankiewiczem.

Dygowskie Stowarzyszenie Ekologiczne znów działa

Jak ważne jest dla człowieka środowisko naturalne, miejsce w którym żyje na co dzień, już dziś nie trzeba nikogo o tym przekonywać. Trzeba jednak w dalszym ciągu uwrażliwiać każdego, aby na co dzień utrzymywać i przywracać krajobrazy naszej najbliższej okolicy do ich optymalnego znaczenia estetycznego i ekologicznego.

Szkoła w Czerninie. Bicie rekordu RKO

16 października w Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Czerninie, Akademia Ratownictwa Wojciech Grzesiak wraz z uczniami i kadrą szkoły przystąpiła do próby „Bicia rekordu w pierwszej pomocy". Przez 30 minut (12,00 - 12.30), uczestnicy akcji prowadzili RKO na fantomach ćwiczebnych.

Nowa remiza i świetlica w Stojkowie. Marzenia się spełniły

Mieszkańcy Stojkowa wiele lat czekali na nowa świetlicę i remizę. Obiekty, które im wcześniej służyły nie spełniały już dawno jakichkolwiek standardów dwudziestego pierwszego wieku. Dzień 28 września 2019 roku z całą pewnością przejdzie do historii miejscowości.