Dotacja dla strażaków

Gmina Dygowo otrzymała dotację z Funduszu Sprawiedliwości na wyposażenie strażaków ochotników z terenu gminy. Umowę na realizację zadań ze środków pn. „Współfinansowano ze środków Funduszu sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości” podpisano w środę 25 lipca w Szczecinie.

Gonitwa i Biesiada Łososiowa 2018

Wpisana w tradycję "Biesiada Łososiowa" 21 lipca br. przyciągnęła do Dygowa tłumy uczestników, wędkarzy, sportowców oraz turystów. W otwartych zawodach wędkarskich wzięło udział 122 wędkarzy z całego kraju. Niestety, podczas kilkugodzinnych zmagań, żadnemu z zawodników nie udało się złowić upragnionego łososia! Decyzją organizatora imprezy część nagród rozlosowano wśród wędkarzy, trafiły w ręce szczęściarzy!

Granty po 10 tysięcy złotych na dofinansowanie małych projektów

Sołectwo Kłopotowo i Stramniczka otrzymały z Województwa Zachodniopomorskiego granty po 10 tysięcy złotych na dofinansowanie małych projektów lokalnych. W Urzędzie Gminy Dygowo umowę na dofinansowanie podpisali: Anna Mieczkowska - członek zarządu województwa zachodniopomorskiego, oraz wójt Grzegorz Starczyk - reprezentant sołectw.

Wakacje z GOPSem Dygowo

Od 25 do 29 czerwca Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Dygowie realizował projekt socjalny pn. „Wesoło, kolorowo, bezpiecznie”. W ramach projektu odbyły się wyjazdy i spotkania dla dzieci, w tym niepełnosprawnych i ich rodziców, zamieszkujących na terenie gminy Dygowo.

Spotkanie seniorów przed przerwą wakacyjną

W dniu 25.06.2018r. odbyło się kolejne spotkanie członków Klubu Seniora "Sercem Młodzi" z Dygowa przy ulicy Kołobrzeskiej. Spotkanie miało charakter biesiadny. Wszyscy uczestnicy bardzo wesoło i miło spędzili czas przy wspólnych śpiewach i tańcach.

V Powiatowa Seniorada

W minioną sobotę tj. 09.06.2018 roku członkowie Klubu Seniora "Sercem Młodzi" z Dygowa gościli na V Powiatowej Senioriadzie w Rościęcinie. Organizatorem zabawy była Gmina Kołobrzeg - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kołobrzegu wraz z Klubem Seniora "Młodzi Duchem".

Puchar Polski Kobiet w Kolarstwie Szosowym

W dniach 01-03.06.2018 w Darłowie odbył się Puchar Polski Kobiet w kolarstwie szosowym. Na zawody zjechały się ekipy z całej Polski i zagranicy. O czołowe miejsca na podium walczyło blisko 300 zawodniczek w kategoriach wiekowych od żaka do elity.

Zapraszamy do relacji foto i wideo z obchodów Międzynarodowego Dnia Dziecka.

Wielkie Sprzątanie Parsęty

Tradycyjnie firma Troton, Klub Gaja i Porozumienie dla Parsęty zorganizowało Wielkie Sprzątanie Parsęty w ramach programu "Zaadoptuj rzekę". Akcja odbyła się przy moście na Parsęcie w Pustarach. Gminę Dygowo reprezentowała liczna grupa dzieci i młodzieży z opiekunami.

5-lecie zespołu "Dąbrówka"

11 maja w świetlicy wiejskiej w Czerninie Zespół Śpiewaczy "Dąbrówka" z Dębogardu obchodziła Jubileusz V- lecia istnienia. Wójt Grzegorz Starczyk podziękował członkom Zespołu za wkład w rozwój lokalnej kultury i umacniania więzi społecznych gminy.