Obiekty gospodarcze i grunty rolne w miejscowości Włościbórz

W dniu wczorajszym doszło do spotkania Wójta Gminy Dygowo, Dyrektora Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, przedstawiciela rolników Wojciecha Galka oraz sołtysa miejscowości Włościbórz Pani Lucyny Pokusy.

Tematem spotkania były obiekty gospodarcze i grunty rolne w miejscowości Włościbórz, które należą do Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa. Wójt gminy zaproponował aby grunty te zostały wydzierżawione rolnikom, a obiekty przeznaczone na magazyny bądź do rozbiórki.

Obecna na spotkaniu Pani Sołtys, która reprezentowała mieszkańców tej miejscowości podziela stanowisko Wójta, wyraziła również opinię mieszkańców, którzy nie chcą aby budynki te były przeznaczone do hodowli trzody chlewnej. Przedstawiciel rolników z Gminy Dygowo Wojciech Galek zaproponował aby grunty rolne, które miałyby być wydzierżawione zostały podzielone na mniejsze działki.

Obiekty gospodarcze i grunty rolne w miejscowości Włościbórz