5 komitetów zgłosiło kandydatów

Pięć komitetów wyborczych zgłosiło do Gminnej Komisji Wyborczej w Dygowie swoich kandydatów na radnych. Termin zgłaszania upłynął wczoraj o północy. W okręgach nr 9 - Jazy, Jażdże, Połomino, Łykowo, 10 - Skoczów, 13 – Czernin zgłoszono tylko po jednym kandydacie, w związku z tym GKW poprzez obwieszczenie wezwie komitety wyborcze do wystawienia dodatkowych kandydatów na radnych. Termin zgłaszania upłynie 24 września o godzinie 24.00.

Jednocześnie GKW przystąpi do weryfikacji formalnej już głoszonych kandydatur. Lista imienna kandydatów na radnych zostanie opublikowana najpóźniej do 6 października. Kolejny ważny termin to 26 września. Tego dnia upływa termin zgłaszania gminnej komisji wyborczej kandydatów na wójta.

Listy kandydatów do Rady Gminy