Dotacja dla strażaków

Gmina Dygowo otrzymała dotację z Funduszu Sprawiedliwości na wyposażenie strażaków ochotników z terenu gminy. Umowę na realizację zadań ze środków pn. „Współfinansowano ze środków Funduszu sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości” podpisano w środę 25 lipca w Szczecinie.

Gminę Dygowo reprezentował wójt Grzegorz Starczyk ,a ministerstwo Dyrektor Departamentu Spraw Rodzinnych i Nieletnich Ministerstwa Sprawiedliwości Mikołaj Pawlak. Dotacja celowa opiewa na kwotę 36 550,80 zł, w tym wkład własny Gminy wyniósł tylko jeden procent czyli 369,20 zł. Środki będą przeznaczone na zakup wyposażenia i urządzeń ratownictwa i będą rozdysponowane według zestawienia poniżej.

• Torba ratownicza R1- OSP Stojkowo i OSP Piotrowice
  • Automatyczny defibrylator wewnętrzny AED - OSP Dygowo i OSP Wrzosowo
  • Przenośny zestaw oświetleniowy - OSP Dygowo i OSP Wrzosowo
  • Parawan do osłony miejsca wypadku - OSP Dygowo.

Fundusz Sprawiedliwości to Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej. Fundusz zarządza pieniędzmi zasądzanymi od sprawców przestępstw. Dysponentem Funduszu jest Ministerstwo sprawiedliwości.