Wielkie Sprzątanie Parsęty

Tradycyjnie firma Troton, Klub Gaja i Porozumienie dla Parsęty zorganizowało Wielkie Sprzątanie Parsęty w ramach programu "Zaadoptuj rzekę". Akcja odbyła się przy moście na Parsęcie w Pustarach. Gminę Dygowo reprezentowała liczna grupa dzieci i młodzieży z opiekunami.

W programie imprezy były m.in. konkursy o tematyce ekologicznej, występy dziecięcych grup wokalnych z Kołobrzegu, zespołu ludowego "Podlotki" z Gościna oraz Strażackiej Orkiestry Dętej "Morka" z Ustronia Morskiego , Bractwo Kurkowe strzelało z armaty, a strażacy z Gościna i Portowa Ochotnicza Straż Pożarna Tryton wozili chętnych łodziami po rzece. Fundacja Ogon do góry z Kołobrzegu promowała i instruowała jak praktycznie wykonać budkę dla kota. Nie brakowało ciepłego jedzenia, słodyczy i napoi.

Wielkie Sprzątanie Parsęty